Schody szklane i schody ze stali nierdzewnej

Schody od producenta w Łodzi – Gam-Metal

Schody (zarówno schody szklane, jak i schody robione ze stali nierdzewnej) tworzone przez firmę Gam-Metal z Łodzi, oprócz tego że są niezwykle ważnym elementem konstrukcji budynku dając nam możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy piętrami naszego domu – stanowią też ważny element dekoracyjny. Schody spełniając swoje podstawowe zadanie muszą być funkcjonalne i bezpieczne. Stąd też decyzja dotycząca wyboru producenta schodów zewnętrznych czy schodów wewnętrznych jest kluczowa zarówno ze względów czysto użytecznych, jak i estetycznych.

Jakie schody wybrać?

Wybór projektu musi być spójny z aranżacją reszty wnętrz oraz przede wszystkim przeznaczeniem schodów – istotne, czy klient szuka producenta schodów zewnętrznych czy schodów wewnętrznych. Inne schody zwykle skromniejsze i mniej efektowne w swojej budowie niż na przykład schody szklane, będą prowadziły do piwnicy, garażu, czy na strych, a schody wchodzące do salonu prawdopodobnie będą bardziej okazałe i swoją formą będą nawiązywały do wystroju pomieszczenia, z którym są zespolone.

 

Z CZEGO ROBIMY SCHODY?

To samo dotyczy materiałów, z których schody zostaną wykonane. Do pałacowych wnętrz będą pasowały schody marmurowe lub schody ze stali nierdzewnej, zaś w nowoczesnym mieszkaniu, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, dużo lepiej sprawdzą się drewniane lub też szklane schody kręcone. Odrębną grupę ze względu na odporność na warunki atmosferyczne stanowią z kolei obecnie u nas jako u producenta schody zewnętrzne.

Zobacz również: